pl
de
en
Gabinet Masażu

Masaże

Masaże

• Refleksoterapia stóp

REAKCJE NA LECZENIE REFLEKSOLOGICZNE

Ludzie różnią się od siebie, także ich reakcje na zabieg nie są takie same. Objawy występujące zaraz po zabiegu są przyjemne – spokój, zrelaksowanie lub pobudzenie i ożywienie. Jednakże refleksologia uaktywnia proces oczyszczania z toksyn, który określa się mianem „kryzysu leczniczego”. To jak bardzo okaże się dotkliwy, zależeć będzie od stopnia zaburzenia rownowagi w ciele, nigdy jednak reakcje na ów kryzys nie powinny byc ostre.

Najpowszechniejsze reakcje to odpowiedź na pozbywanie się toksyn z organizmu, tak więc występują one w układzie wydalniczym – w nerkach, jelitach, na skórze i w płucach:

– Zwiększone wydalanie moczu, ponieważ nerki są pobudzane do produkcji większej ilości moczu: może on być ciemniejszy i mieć silniejszy zapch z powodu wysokiej zawartości toksyn.

– Wzdęcia i intensywniejsza praca jelit.

– Pogorszenie się stanu skóry – zwiększona potliwość i wypryski. W szczególności dotyczy to chorób, które kiedyś zostały zaleczone.

– Poprawa odcienia skóry i struktury tkanek w wyniku lepszego krążenia krwi.

– Większa ilość wydzieliny błon śluzowych w nosie, ustach i oskrzelikach.

– Zakłócony rytm snu – jest on głębszy lub bardziej niespokojny.

– Zawroty głowy lub nudności.

– Chwilowy, nagły nawrót choroby, która została zaleczona.

– Zwiększona wydzielina z pochwy.

– Stany podgorączkowe.

– Zmęczenie.

– Bóle głowy

– Depresja, przemożna chęć płaczu.

Jakiekolwiek będą reakcje, stanowią one istotną część procesu leczenia i z czasem miną. Picie wody – najlepiej ciepłej, przegotowanej, z naturalnym sokiem z cytryny lub łyżeczką octu jabłkowego – zamiast innych płynów pomoże w natychmiastowym wypłukaniu toksyn.

CZAS TRWANIA TERAPII REFLEKSOLOGICZNEJ

Efektów często doświadcza się już po pierwszym zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, skutki terapii widoczne są już po 3, 4 zabiegach – następuje wówczas całkowite wylecznie lub znaczna poprawa stanu zdrowia. Więcej czasu potrzeba na wyeliminowanie długotrwałych chorób niż tych, których doświadcza się od niedawna.

Dla każdego rodzaju dolegliwości zaleca się serię zabiegów, nawet, jeśli wydaje się nam, że problem zniknął po jednej sesji – po to by ciało wróciło do stanu pełnej równowagi i aby nie dopuścić do nawrotu choroby.

Seria powinna obejmować od 5 do 12 zabiegów, raz lub dwa razy w tygodniu.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się 2 sesje tygodniowo, aż do poprawy stanu zdrowi, a następnie stopniowe zmniejszanie częstotliwości spotkań. Jeden zabieg nie zlikwiduje problemów, które rozwijały się w ciągu kilku lat.

Wizytę możesz już dzisiaj umówić on-line: ilona.versum.com

• Masaż limfatyczny twarzy

Martwi Cię opuchlizna twarzy? Nabrzmiałe okolice oczu?
Umów się na serię masaży limfatycznych twarzy.

Jeśli korzystasz z zabiegów kosmetycznych takich jak: mezoterapia, lifting, lipoliza iniekcyjna, wypełniacze itd, zalecamy Ci zastosowanie masażu limfatycznego:
– przed zabiegiem w celu przygotowania Twojej skóry do pełniejszego przyjęcia preparatów kosmetyczny,
– w krótkim okresie po w/w zabiegach, jeżeli borykasz się z nadmierną opuchlizną całej twarzy lub okolic oczu.

Jeśli jesteś po zabiegu lub operacji chirurgii plastycznej w obrębie twarzy (lifting, korekta nosa, korekta powiek itd) z pewnością lekarz poinformował Cię o konieczności zastosowania drenaży limfatycznych, które:
– zmniejszą obrzęk,
– przyspieszą wchłanianie siniaków i krwiaków
– oraz zastymulują skórę do szybszego powrotu do właściwej kondycji.

Masaż limfatyczny poprawi ogólny wygląd Twojej twarzy. Zmniejszy obrzęki, siniaki i krwiaki, a także nieźle poradzi sobie z cieniami i workami pod oczami. Zmniejszy też obrzęki wywołane chorobami zatok.

Masaż poprawi stan i kondycję Twojej skóry, dzięki temu Twoja twarz będzie bardziej promienna. Poprawi wchłanianie substancji kosmetycznych i leczniczych zawartych w stosowanych przez Ciebie kosmetykach. Zadziała oczyszczająco na skórę, ponieważ wspomaga oczyszczanie tkanek z toksyn. Dlatego też będziesz musiała spożywać zwiększoną ilość wody (około 8 szklanek/na dzień), aby przyspieszyć ten proces.

Zalecamy wykonanie masażu w serii 6-10 zabiegów.

Wizytę możesz już dzisiaj umówić on-line: ilona.versum.com

• Masaż ciała

Masaż całego ciała to bez wątpienia jeden z najprzyjemniejszych rodzajów masażu.
Przede wszystkim relaksuje i pozwala obniżyć napięcie nerwowe, istnieją również przesłanki medyczne wskazujące na zasadność jego wykonania.

W ostatnich latach dostrzeżono również jego wpływ na proces walki z nadwagą i otyłością, masaż ten poprawia bowiem krążenie krwi i przyspiesza proces usuwania z organizmu szkodliwych substancji zachwianych u pacjentów z problemami z utrzymaniem wagi na skutek spowolnionego metabolizmu.
Masaż całego ciała przeznaczony jest dla osób żyjących długotrwale w ciągłym pośpiechu, przemęczonych pracą, zdenerwowanych i zestresowanych. Bardzo dobrze sprawdza się u osób, które cierpią z powodu bezsenności i nawracających bólów głowy. Stosowany regularnie (min. 1 raz na tydzień) poprawia fizyczną i psychiczną kondycję całego ciała.

W naszym gabinecie wykonujemy następujące masaże ciała:
• masaż 1h – klasyczny, relaksacyjny lub aromatyczny
• masaż limfatyczny 1h 30min, zwany również drenażem limfatycznym
• relaksujący masaż 1h 30min z masażem twarzy lub stóp
• relaksujący masaż 2h z masażem twarzy oraz z masażem stóp.

Jeśli nie wiesz który rodzaj masażu wybrać, zaufaj naszemu doświadczeniu, podczas wstępnej konsultacji ustalimy najkorzystniejszą i najzdrowszą opcję dla Ciebie.

Wizytę możesz już dzisiaj umówić on-line: ilona.versum.com

• Masaż pleców

Najbardziej popularny masaż w naszym gabinecie!

Wiele osób cierpi na dolegliwości bólowe pleców, zmaga się z przemęczeniem mięśni, brakiem energii. Ból pleców często nie jest konsekwencją poważnych problemów z kręgosłupem, a przede wszystkim skutkiem ubocznym życia w ciągłym biegu, które staje się naszym udziałem. Rzadko mamy czas, aby zatrzymać się i zwolnić, nasze mięśnie napinają się reagując w ten sposób na stres i obciążenia psychiczne. Silny ból pleców, który bywa konsekwencją takiego napięcia można wyeliminować dzięki masażowi pleców.

Ten masaż to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Pozbędziesz się uciążliwej sztywności pleców, poczujesz lekkość jakby ktoś zdjął z Twoich barków spory ciężar.

Masaż pleców jest dostępny w następujących wersjach:
• masaż klasyczny
• masaż relaksacyjny
• masaż aromatyczny (przy użyciu olejków do aromaterapii)
• masaż leczniczy.

Jeśli nie wiesz który rodzaj masażu wybrać, zaufaj naszemu doświadczeniu, podczas wstępnej konsultacji ustalimy najkorzystniejszą i najzdrowszą opcję dla Ciebie.

POLECAMY! Z karnetem taniej! Kupując min.5 masaży otrzymasz od nas zniżkę.

Wizytę możesz już dzisiaj umówić on-line: ilona.versum.com

• Masaż limfatyczny

Zalety zabiegu

Jeżeli szukasz całkowicie nieinwazyjnej, łagodnej i naturalnej metody pomagającej zwalczać cellulit, obrzęki tłuszczowe i te, powstałe na skutek zatrzymania wody w organizmie, jeżeli jesteś zainteresowana ogólną poprawą stanu zdrowia – regeneracją i oczyszczeniem organizmu z toksyn – polecamy Ci masaż limfatyczny, zwany również drenażem limfatycznym – którego działanie najogólniej mówiąc sprowadza się do usprawnienia krążenia limfy w organizmie.

Masaż limfatyczny jest niezbędnym elementem podczas kuracji odchudzających i redukcji cellulitu. Bez wykonania profesjonalnego drenażu lifmatycznego, na efekty w/w kuracji będziemy czekać dłużej.

Kiedy warto wybrać się na drenaż limfatyczny?

– przed rozpoczęciem kuracji antycellulitowej lub w ramach takiej kuracji. Dodatkowo można wzmocnić jego efektywność przez zastosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych np. ampułek antycellulitisowych;

– w przypadku problemu tzw. ciężkich nóg (opuchlizna pojawiająca się pod koniec dnia, twarde, nabrzmiałe łydki); to także świetny zabieg dla kobiet chodzących na wysokich obcasach;

– w kilka tygodni po urodzeniu dziecka – masaże takie dają bardzo dobre rezultaty w poprawie kondycji nóg młodej mamy;

– aby wpłynąć na przyspieszenie wchłaniania siniaków i krwiaków po urazach;

– w celu oczyszczenia organizmu, ponieważ drenaż limfatyczny usuwa zbędne produkty przemiany materii (po zabiegu odczuwalna jest wzmożona moczopędność, co jest naturalnym objawem pracy organizmu);

podczas odchudzania, ponieważ masaż wspomaga ten trudny proces;

– przed wielkim balem, własnym ślubem lub cudzym weselem – odprężone nogi pozwolą nam bawić się na parkiecie do białego rana. Zwłaszcza polecam pannom młodym, które w swój wielki dzień muszą być na nogach od świtu, aż po świt dnia następnego.

Główne przeciwwskazania do wykonywania masażu limfatycznego: choroby nowotworowe, choroby zakaźne, choroby skóry, podwyższona temperatura.

Mimo, że efekty działania drenażu limfatycznego widać szybko, warto jest przejść całą serię zabiegów (min.10). Nawet gdy nie ma jakichś konkretnych dolegliwości, skorzystanie z tego typu masażu doskonale poprawia samopoczucie, odpręża i odświeża.

Wizytę możesz już dzisiaj umówić on-line: ilona.versum.com

• Masaż HOT STONE

W przygotowaniu.
Dziękujemy za ciepliwość

Wizytę możesz już dzisiaj umówić on-line: ilona.versum.com

• Ujędrniająco-relaksujący masaż twarzy

Ujędrniająco-relaksujący masaż twarzy, szyi i dekoltu działa skuteczniej niż najlepszy krem, wygładza buzię ekspresowo.
Jest świetnym relaksem dla zmęczonej i często pomijanej w codziennym odpoczynku twarzy. Eliminuje wzmożone napięcie, wpływa pozytywnie na skórę i rozluźnia mieśnie, których napięcie jest przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych.

Stosowany regularnie powstrzymuje procesy starzenia się skóry oraz niweluje zmarszczki. Skóra wygładza się i wygląda młodziej.

Wizytę możesz już dzisiaj umówić on-line: ilona.versum.com

• Masaż stóp

W przygotowaniu.
Dziękujemy za cierpliwość.

Wizytę możesz już dzisiaj umówić on-line: ilona.versum.com

• Masaż bańką chińską

SKUTECZNY ZABIEG ANTYCELLULITOWY

POZBĄDŹ SIĘ POMARAŃCZOWEJ SKÓRKI
Borykasz się z problemem cellulitu i zbędnych kilogramów? Dotychczasowe terapie nie przyniosły spodziewanych rezultatów? Proponujemy Ci masaż bańską chińską, który skutecznie redukuje pomarańczową skórkę, dzięki pobudzeniu krążenia, wyeliminowaniu szkodliwych toksyn oraz przyspieszeniu naturalnych procesów przemiany materii.
Efekt? Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz widoczna poprawa elastyczności skóry!

PODCIŚNIENIE W LECZENIU CELLULITU
Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ – EFEKTY
Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, takich jak chłonka, usuwa szkodliwe toksyny z organizmu oraz przyspiesza procesy przemiany materii, dlatego:
• zapewnia redukcję tkanki tłuszczowej
• skutecznie likwiduje cellulit
• może działać jak drenaż limfatyczny

ILE TRWA I JAK CZĘSTO WYKONUJE SIĘ MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ?
Masaż bańką chińską w naszym gabinecie trwa 30 minut.
Powinien być wykonywany w seriach 10-12 zabiegów z odstępami 2-3 dni pomiędzy kolejnymi zabiegami (profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu).

BAŃKA CHIŃSKA – WSKAZANIA
• cellulit
• obrzęki limfatyczne
• napięte i obolałe mięśnie

Wizytę możesz już dzisiaj umówić on-line: ilona.versum.com